احساس راحتی و آسایش در دکوراسیون خانه با چهار نکته ضروری

احساس راحتی و آسایش در دکوراسیون خانه

احساس راحتی و آسایش در دکوراسیون خانه با چهار نکته ضروری

 احساس راحتی و آسایش را در خانه خود به وجود بیاورید.

برای اینکه در خانه احساس راحتی و آسایش بیشتری داشته باشید، باید به دو نکته توجه کنید. نکته اول سلیقه شخصی خودتان است، اما نکته دوم مربوط به طراحی خانه است. چند راه ساده برای ترکیب عوامل طراحی با سلیقه شخصی وجود دارد که به شما کمک می‌کند در خانه خود احساس راحتی، آسایش و گرمای بیشتری به وجود بیاورید. اول با چیزهایی شروع کنید که زیاد دوستشان ندارید. محل و نوع قرارگیری مبلمان خود را با توجه به قوانین فنگ‌شویی تغییر دهید یا جاهایی از خانه را که زیاد به دلتان نمی‌نشیند انتخاب کنید و سعی کنید به وضعیت آن‌ها بهبود ببخشید.

از پارچه‌های رومبلی و کوسن استفاده کنید.

احساس راحتی و آسایش در دکوراسیون خانه

هیچ چیز به اندازه ی یک رومبلی گرم‌ونرم نمی‌تواند حس آرامش و راحتی را به مبلمان محبوب شما ببخشد. رومبلی‌ها و کوسن‌ها می‌توانند یک مبل ساده را به به کاناپه‌ای لوکس و شیک تبدیل کنند. در عین حال حواستان به طراحی این وسایل باشد. کوسن‌های طلایی مخمل با منگوله به سلیقه‌های خاصی می‌آید و کوسن‌های راه‌راه سفید یا سیاه نیز برای سلیقه‌های دیگری است. از رومبلی‌ها و کوسن‌هایی استفاده کنید که با بخش‌های دیگر طراحی و فضای خانه‌ی شما تناسب داشته باشند. البته زیاد خشک و رسمی عمل نکنید. از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید و به فضای خود شخصیت دهید. یادتان باشد آرامش و راحتی فضا تا حد زیادی وابسته به شما و چیزهایی است که برایتان دوست‌داشتنی هستند.

از طرح‌ها، بافت‌ها و رنگ‌ها به نفع خودتان استفاده کنید.

در استفاده از طرح‌ها، حد اعتدال را رعایت کنید. استفاده بیش از اندازه از طرح‌های شلوغ، احساس آشفتگی و عدم هماهنگی را در پی خواهد داشت. برای پرده‌ها، کاغذ دیواری و فرش از طرح‌های ساده‌تری که حس آرامش را القا می‌کنند استفاده کنید. همچنین می‌توانید طرح‌های شلوغ را روی پس‌زمینه‌های خنثی به کار ببرید. از بافت‌هایی استفاده کنید که احساس نرمی را القا می‌کنند، مثل پنبه، تور یا بافت‌های قوی‌تری مثل کنف. در به کار بردن رنگ‌ها دقت کنید. رنگ‌های گرم مانند نارنجی سوخته، حس گرمای زیادی القا می‌کنند. رنگ‌های سرد مثل آبی یا طوسی خیلی زود حس آرامش را در فرد به وجود می‌آورند.

برای آشنایی بیشتر با تأثیرات روانشناسی رنگ ها این مطلب را از دست ندهید.

محیط خانه را دوستانه و صمیمی کنید.

احساس راحتی و آسایش در دکوراسیون خانه

از وسایلی استفاده کنید که خاطرات آرامش‌بخش، تخیل و صمیمیت را در شما القا می‌کنند. وسایل شخصی که برای شما معنا و ارزش خاصی داشته باشند، چه مجسمه‌ای که در یکی از سفرهایتان خریده باشید و چه سرویس چینی مادربزرگتان که به شما ارث رسیده باشد، حس امنیت و صمیمیت را در محیط به وجود می‎آورند. فضای خود را با هنر و عکس تزئین کنید. کتاب‌های محبوبتان را روی میز قرار دهید. از گل‌های خانگی برای متعادل کردن فضای اتاق غافل نشوید.

نورپردازی و دمای اتاق را تنظیم کنید.

نورپردازی و دما به اندازه عوامل آرامش و راحتی بصری در خانه شما اهمیت دارند. این دو عامل روحیات و احساس راحتی بدن شما را تنظیم می‌کنند. نورپردازی شدید شما را عصبی می‌کند. اتاقی که به اندازه کافی گرم نباشد برای شما آرامش‌بخش نخواهد بود، حتی اگر ظاهر آن بسیار زیبا و مطلوب به نظر برسد.

برای متعادل و ثابت نگه داشتن دمای خانه از دماسنج‌های هوشمند استفاده کنید. سیستم گرمایشی و سرمایشی خود را سرویس کنید تا موثر و کارآمد عمل کنند. به تهویه هوای خانه و آشپزخانه اهمیت دهید و در صورتی که از هود استفاده نمی‌کنید، خرید آن را در برنامه‌تان قرار دهید.

در هنگام استفاده از این نکات، خلاقیت و سلیقه خود را نیز دخیل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. شما فقط چند قدم با احساس راحتی فاصله دارید.

 

Comment (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *