تحول بزرگ شهر شیکاگو در روشنایی و استفاده از تکنولوژی LED

شهردار شهر شیکاگو اعلام کرده پروژه هوشمندسازی روشنایی معابر و پارک ها با هدف تبدیل انرژی پر مصرف روشنایی حال حاضر شهر به انرژی کارآمد LED  انجام خواهد شد. این شهر در اندیشه  یکپارچه کردن خطوط روشنایی با یک سیستم مدیریت مرکزی و امکان استفاده از استقرار سیستم روشنایی جدید  برای گسترش شبکه های فیبر نوری است . این امکان شهر را قادر به ایجاد سرویس های جدید می کند. مسئول زیر ساخت های شهر شیکاگو به شرکت هایی که ممکن است قادر به مشارکت در این پروژه باشند درخواست همکاری ارسال کرده است.

نکته جالب اینجاست که شیکاگو نسبت به  بسیاری از شهرهای بزرگ در جهت استفاده از تکنولوژی LED  به آرامی جلو می رود. به عنوان مثال شهر لس آنجلس تاکنون ۱۴۰۰۰۰ عدد از لامپ های خیابانی شهر را با تکنولوژی LED  مجهز کرده است وبه دنبال نصب شبکه وایرلس در سیستم روشنایی شهر است.

با این حال ، پروژه شیکاگو می تواند آن را به عنوان شهری که اقدام به بزرگترین  بروزرسانی سیستم روشنایی شهرش  کرده است  در جهان معرفی کند. مسئول زیرساخت های شهر شیکاگو اعلام کرده برای انجام ای پروژه نزدیک به ۳۵۰۰۰۰ لامپ LED  احتیاج است.

شهردار شیکاگو اعلام کرده انجام این پروژه به منظور پایین آوردن هزینه تعمیرات و نگهداری و هزینه برق ، است و هیچ بار مالیاتی اضافی نیز به شهروندان اضافه نخواهد شد.

جدیدترین اخبار ساختمانی را در صفحه اخبار و تکنولوژی سیتی سازه مشاهده کنید