دستگاه نوکی، خانه شما را هوشمندتر خواهد کرد

معرفی دستگاه نوکی (Knocki) ، باعث حذف سوییچ ها ، دکمه ها ، کنترل ها خواهد شد . یک سنسور در دستگاه نوکی جایگذاری شده است تا حرکات شما را بلافاصله تشخیص داده و کار هایی که برای آن برنامه ریزی شده است را اجرایی کند.

در هر زمانی که دستگاه در محدوده wi-fi باشد ، می تواند آن را بر روی یک سطح جامد قرار داد ، و با ضربه زدن بر روی آن سطح جامد با ریتم تعریف شده، فرمان مورد نظر را به دستکاه نوکی داد.

به عنوان مثال یک ضربه بر روی کمد می تواند به نوکی فرمان دهد تا سیستم صوتی منزل را روشن کند ، و یا سه ضربه با فاصله به روی میز می تواند به دستگاه فرمان دهد تا قهوه ساز را روشن کرده و شروع به دم کردن قهوه کند. هر فرمان را می توان به صورت جداگانه و با سلیقه خود برای دستگاه نوکی تعریف کرد.

دستگاه نوکی به وسیله ارتعاش سنجی که در آن وجود دارد ریتم ضربه ها را تشخیص میدهد و نسبت به صدا های محیطی واکنشی نشان نمی دهد. به عنوان مثال شما نمی توانید به دستگاه برنامه ای دهید که هنگام صوت زدن آن را اجرا کند، چرا که دستگاه به صدا های محیطی حساس نیست.

دستگاه نوکی علاوه بر روشن کردن وسایل منزل ، می تواند در امنیت خانه نیز نقش ایفا کند. می توان به آن برنامه داد تا در صورت اینکه کسی درب منزل را زد، به شما یک پیغام ارسال کند ، و یا در صورت با ریتم خاصی که شما ضربه میزنید با آمبولانس تماس بگیرد.

لازم نیست تا دستگاه نوکی حتما در معرض دید باشد تا کار کند، می توان آن را در داخل کابین یا در زیر میز قرار داد. نوکی در صورتی که بر روی سطح جامد چوبی باشد ضربات را از فاصله ۲ متری و در صورتی که بر روی سنگ باشد ضربات وارده بر روی سنگ را از فاصله ۱.۲ متری تشخیص می دهد.

سازندگان این دستگاه اعتقاد دارند که نوکی می تواند در مصارف غیر خانگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال در رستوران ها برای صدا کردن گارسن به روی میز ۲ ضربه وارد کرد.

شرکت تولید کننده دستگاه knocki، پیش فروش آن را آغاز کرده است.