تغییر دکوراسیون آشپزخانه و کاربردی کردن آن با چند قدم ساده

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه و کاربردی کردن آن با چند قدم ساده

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با ۱۰ نکته

برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه که قلب هر خانه‌ای محسوب می‌شود، باید به چند نکته توجه کرد. با اینکه سبک زندگی مدرن باعث شده آدم‌ها وقت کمتری را در آشپزخانه سپری کنند، هنوز هم این نقطه از خانه و فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود، نماد عشق به خانواده و تمایل به زندگی سنتی ایرانی است. از آنجایی که وسایل موجود در آشپزخانه مثل گاز، سینک ظرفشویی و یخچال چیزهایی نیستند که ما آن‌ها را به طور مداوم تغییر دهیم، احتمال این‌که فضای آشپزخانه بعد از مدتی تکراری و روزمره شود وجود دارد. برای جذاب کردن این فضا نکاتی را به شما می‌آموزیم که به راحتی دکوراسیون آشپرخانه خود را تغییر دهید و دوباره برای آشپزی و کارهای دیگر هیجان‌زده شوید. با سیتی سازه همراه باشید.

 • برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه قبل از هرکاری همه جوانب را در نظر بگیرید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

زمانی که قصد تغییر دکوراسیون آشپرخانه را دارید، باید بدانید کاربردی بودن طراحی در اولویت قرار دارد. هیچ کس نمی‌تواند بگوید یک آشپزخانه ایده‌آل چه شکلی دارد و مهم نیست فضای شما ال است یا مستطیل و یا هر شکل دیگر. فقط یادتان باشد طوری سینک ظرفشویی، یخچال و اجاق گاز را قرار دهید که یک مثلث ایجاد کند و فاصله میان آن‌ها بیشتر از دو متر نباشد.

 • به فکر فضاهایی برای نگهداری از وسایل آشپزخانه باشید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

بزرگ‌ترین اشتباهی که آدم‌ها در هنگام تغییر دکوراسیون آشپزخانه مرتکب می‌شوند این است که طرحی برای فضاهای نگهداری وسایل خود ندارند. از تمام فضاهای پرت استفاده کنید. کابینت‌های بالایی را تا خود سقف امتداد دهید تا مدام مجبور به گردگیری روی آن‌ها نشوید. کشوهای بزرگی برای ماهیتابه و ظرف‌های مختلف خود تهیه کنید. حواستان باشد اگر به اندازه کافی کابینت و کشو نداشته باشید، روی کانترتان همیشه شلوغ و به‌هم‌ریخته خواهد بود.

 • در تغییر دکوراسیون آشپزخانه نورپردازی را فراموش نکنید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

بر خلاف دیگر اتاق‌های خانه، استفاده از لامپ‌های روی سقف در آشپزخانه، فکر خوبی نیست. نور آشپزخانه نباید از پشت سر بتابد و سایه شما در مقابلتان و روی فضای کارتان قرار بگیرد. نورپردازی باید طوری باشد که نور در مقابلتان بتابد. برای این کار می‌توانید از چراغ‌های زیرکابینتی استفاده کنید تا نور مستقیما روی کانتر بتابد.

 • حواس‌تان به وسایل الکترونیکی باشد.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

یادتان باشد باید برای وسایل الکترونیکی که در آینده تهیه خواهید کرد، به اندازه‌ی کافی پریز داشته باشید. خیلی از مردم وقتی متوجه این مسئله می‌شوند که دیگر دیر شده است. نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که قبل از اختصاص فضا برای وسایل خود مثل ماشین ظرفشویی، حتما آن‌ها را به دقت اندازه‌گیری کنید. به طور مثال اگر ماشین ظرفشویی جای کافی نداشته باشد نمی‌تواند به درستی کار کند و مرحله آبکشی را به خوبی انجام دهد.

 • فضا و سطح در آشپزخانه

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

هرچه فضای آشپزخانه و سطح کانتر شما بیشتر باشد، آزادی عمل و آسایش شما بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید از سینک هایی استفاده کنید که در برابر خط و خش مقاوم‌ترند.

برای اطلاعات بیشتر مطلب راهنمای خرید سینک را از دست ندهید.

 • از نو شروع کنید.

اگر برایتان مقدور است دیگر از وسایل دکوراسیون قدیمی آشپزخانه استفاده نکنید چون ممکن است ظاهر خوبی به دکوراسیون جدید شما ندهد. البته اگر وسایل شما هنوز سالم هستند می‌توانید با روش‌هایی مثل رنگ کردن یا تغییر دستگیره کشوها و کابینت‌ها نمای تازه‌ای به آن‌ها ببخشید. در آینده به روش‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید با صرف هزینه‌ کم تغییر قابل‌توجهی را در دکوراسیون آشپزخانه خود به وجود بیاورید.

 • امنیت آشپرخانه را فراموش نکنید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه را طوری تغییر دهید که امنیت بالایی داشته باشد و خانواده شما در آن احساس راحتی کنند. برای این کار سعی کنید آشپزخانه را طوری طراحی کنید که به هنگام آشپزی یا دیگر فعالیت‌ها، به فضای خانه اشراف داشته باشید. همچنین می‌توانید از کانترهای گرد، کف‌پوش مقاوم در برابر سر خوردن و اجاق‌گاز بلند استفاده کنید و احتمال سوختگی کودکان را کاهش دهید.

 • تهویه هوا عاملی کلیدی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

یادتان باشد تهویه هوا یکی از مهم‌ترین مسائلی است که به هنگام تغییر دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه کنید. حتما خرید یک هود مناسب و کم‌صدا را در نظر داشته باشید.

 • زباله ها را از قلم نیندازید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

می‌توانید فضایی را در کابینت زیر سینک ظرفشویی به سطل زباله اختصاص دهید تا از نظر پنهان باشید و دکور جدیدتان بی‌نقص بماند.

 • نگاهی به زیر پایتان بیندازید.

  تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کف‌پوش آشپرخانه را از موادی انتخاب کنید که در برابر سر خوردن مقاوم باشند. کف‌پوش‌های چوبی ظاهر خوبی دارند اما در اثر فشار یخچال و گاز دچار خط و خش می‌شوند. سنگ طبیعی و مقاوم چنین مشکلی را ندارد و ظاهر طبیعی و جذابی به آشپزخانه شما می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن
مقایسه