بزرکترین آسمان خدراش دنیا

ساخت بزرگترین برج دنیا در دبی

ساخت بزرگترین برج دنیا در دبی پروژه ای بود که در سال ۲۰۰۴ استارت خورد و در سال ۲۰۱۰ افتتاح گردید. این برج که ارتفاعی معادل ۸۲۸ متر دارد از ۱۶۳ طبق تشکیل شده است. برج دبی یا برج خلیفه از سال ۲۰۱۰ به عنوان بلندترین برج دنیا شناخته شده است.

برج خلیفه برج دبی

اما به نظر می رسد در چند سال آینده سلطه این آسمان خراش به پایان خواهد رسید. معمار اسپانیایی به نام سانتیگو کالاتراوا، معمار این آسمان خراش است و جدیدا جدیدترین عکس های این پروژه که به نظر نهایی می آید منتشر کرده است. هرچند که خود سانتیگو ارتفاع این آسمان خراش را بیان نکرده، اما پسرش مایکل که مدی اجرایی این پروژه است، خبر از ارتفاعی بیتشر از برج خلیفه را داده است.

بزرکترین آسمان خدراش دنیا

با توجه به اظهارات تیم طراحی، شکل منحنی های این برج که ظاهری منحصر  به فردی به آن داده است، از ساختار گل زنبق در کنار معماری اسلامی الهام گرفته شده است. یکی از موارد جالب این برج وجود بالکن های گردان در ارتفاعات این برج است که به گفته طراحان پروژه از باغ های معلق بابل الهام برداشت شده است.

بزرکترین آسمان خدراش دنیا

سانتیگو در اظهارنظری اعلام کرده است که اکثر معماری این پروژه از معماری سنتی اسلامی الهام گرفته شده است و معماری بعضی از مکان های مذهبی مانند مسجد قریطه را می توان در عمق ین پروژه لمس کرد.

بزرکترین آسمان خدراش دنیا

بزرکترین آسمان خدراش دنیا

ساخت بزرگترین برج دنیا در دبی

حتما بخوانید  مرسدس بنز و طراحی آپارتمان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *