آشنایی دوربین های مداربسته

این روزها دوربین های مداربسته با توجه به کاربردهای مختلف و میزان حساسیت محل موردنظر، در شکل‌ها و با قابلیت‌های مختلف طراحی و ساخته می شوند  که در ادامه با دو نوع آن آشنا می‌شویم.

دوربین های بولت(Bullet)

اصطلاح بولت (Bullet) به معنای گلوله یا لوله است. دوربین های بولت دوربین هایی هستند که معمولا بدنه‌ای استوانه‌ای‌شکل و عموما فلزی دارند.

کاربرد دوربین های بولت

دوربین های بولت معمولا کاربردی بیرونی دارند. با توجه به ضد آب بودن بدنه این دوربین ها و شکل خاصشان، این دوربین‌ها برای محیط‌های بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند.
این دوربین ها در کیفیت‌های متفاوت و به صورت شبکه و آنالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر، محدودیتی ندارند. البته توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین بولت به معنای امکان غوطه ور کردن آن در آب نیست.

دید در شب دوربین های بولت

دوربین های بولت عموما دارای قابلیت دید در شب هستند. معمولا قدرت دید در شب این دوربین ، برد نسبتا بالایی دارد. برد دید در شب این دوربین ها به تعداد و نوع LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین وابسته است. توجه داشته باشید که برد دید در شب نوشته شده در کاتالوگ دوربین ها، به بالاترین برد پرتاب نور دوربین اشاره دارد و الزاما مشخص‌کننده برد مفید دید در شب دوربین نیست.

دوربین های دام (DOME)

دوربین های دام یا گنبدی شکل، دوربین هایی هستند که معمولا بر روی سقف نصب می‌شوند ( براکت‌های دیواری نیز برای این مدل موجود است). کاور گنبدی شکل ، ظاهری زیبا به این دوربین بخشیده که باعث می‌شود در محیط های داخلی، اداری و تجاری موردتوجه قرار گیرد. البته در بعضی از مدل های این دوربین از کاورهای waterproof یا ضدآب و کاور های Vandal یا ضد ضربه استفاده شده که نصب آن را در محیط های باز  (Out Door) امکان‌پذیر می‌کند. در گذشته این نوع از دوربین ها، تکنولوژی بالایی نداشتند ولی امروزه در نمونه های جدید، تقریبا تمامی قابلیت ها و تکنولوژی های یک دوربین box type  به ظاهر زیبای آن اضافه شده که باعث شده این دوربین جایگاه خاصی در سیستم های نظارت تصویری به دست بیاورد.

جدیدترین اخبار ساختمانی را در صفحه اخبار و تکنولوژی سیتی سازه مشاهده کنید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *