هود آشپزخانه و بهترین راهنمای خرید آن در سیتی سازه

Back to نوشته‌ها
هود آشپزخانه و بهترین راهنمای خرید آن در سیتی سازه

هود آشپزخانه و بهترین راهنمای خرید آن در سیتی سازه

راهنمای خرید هود آشپزخانه

چرا خرید هود آشپزخانه اهمیت زیادی دارد؟ همه عطر خوش غذاها را می‌پسندند، اما هیچکس دلش نمی‌خواهد بوی نامطلوب دود، روغن و یا غذاهای سرخ‌شده در فضای آشپزخانه یا حتی خانه باقی بماند. اگر حسابی اهل پخت‌وپز هستید و به آشپزی در خانه اهمیت می‌دهید یا این‌که دکوراسیون آشپزخانه برایتان مهم است، استفاده از هود آشپزخانه ایده خوبی خواهد بود. هود آشپزخانه نه‌تنها هوا را تهویه می‌کند و بوی نامطلوب را از آشپزخانه خارج می‌کند، بلکه می‌توان از آن به عنوان عاملی در زیباسازی فضای آشپزخانه نیز استفاده کرد. اما زمانی که تصمیم به خریداری هود می‌گیرید، باید به چه مواردی توجه کنید؟

اول از همه باید به نوع نصب هود توجه کنید. برای از بین بردن کامل آلودگی‌ها می توانید هود را به صورت خارجی نصب کنید . فراموش نکنید اگر می‌خواهید هود را به صورت داخلی نصب کنید باید آن را در فاصله مناسبی قرار دهید تا به طور کامل هوا را به داخل خود جذب کند. نصب درست هود برای کارایی و عملکرد مناسب آن اهمیت زیادی دارد. برای اینکه هودتان عملکرد خوبی داشته باشد، هر چند ماه یک بار فیلتر آن را تعویض کنید.برای خرید هود آشپزخانه به این صفحه مراجعه کنید.

انواع هود آشپزخانه

 • هودهای جزیره ای

  راهنمای خرید هود آشپزخانه

جزیره‌ای بودن هود به این معنا است که اطراف اجاق‌گاز یا هود شما باز است. بنابراین هودهای جزیره ای به سقف متصل می شوند. این نوع هود برای زمانی که شما از گازهای صفحه‌ای استفاده می‌کنید بسیار مناسب است. ظاهر هود جزیره ای، زیبا و شکیل است و به شکل مکعب ،استوانه و کره‌ای تولید می‌شود.  این نوع هودها جنبه لوکس دارند و بیشتر مناسب آشپزخانه‌هایی هستند که پخت و پز کمتری در آن‌ها انجام می‌شود، زیرا برخی از مدل های هود جزیره ای با صفحه مکش کوچک ساخته می‌شوند. البته در مدل‌هایی که صفحه مکش کوچک نیست می‌توان همان کارایی هود فلت و مورب را از هود جزیره‌ای انتظار داشت.

 • هودهای زیرکابینتی یا کلاسیک

  راهنمای خرید هود آشپزخانه

همان‌طور که از اسم هود کلاسیک مشخص است، این نوع هود یک از قدیمی‌ترین انواع هود آشپزخانه است. موتور هود زیرکابینتی حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است. یکی از معایب هودهای کلاسیک این است که اغلب صدای زیادی تولید می‌کنند و نسبت به هودهای مدرن کیفیت و کارایی کمتری دارد.از مزایای این هود قیمت مناسب و هزینه نگهداری کم است. تنوع رنگ نیز در این نوع از هود زیاد است و در نتیجه طیف وسیعی از سلایق را پوشش می‌دهد.

 • هودهای مورب

  راهنمای خرید هود آشپزخانه

عملکرد هودهای مورب شبیه به هود زیرکابینتی است، با این تفاوت که به جای زیر کابینت به دیوار متصل می شود و ظاهر متفاوت و شکیل‌تری دارد. هود مورب با زاویه ۴۵ درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد. از آن‌جایی که هودهای ۴۵ درجه کاملا بالای اجاق گاز قرار نمی‌گیرند، امکان پخش شدن بو در آن‌ها وجود دارد. با این حال بسیاری از افراد به خاطر ظاهر زیبا و متفاوت آن‌ها این هود را ترجیح می‌دهند. البته اگر موتور هود قوی باشد چنین مشکلی پیش نخواهد آمد و تفاوتی بین مکش هود مورب و فلت وجود نخواهد داشت. هود آشپزخانه مورب در طرح های شیشه، استیل، و شیشه و استیل تولید می شود.

 • هودهای توکار یا مخفی

  راهنمای خرید هود آشپزخانه

هودهای توکار در داخل کابینت بالای اجاق گاز نصب می‌شوند.این هودها از ساده‌ترین نوع هود هستند که بیشتردر فضاهای کوچک استفاده می‌شود. از آن‌جایی که این هود نمای خاصی ندارد، تنوع این نوع هود نسبت به دیگر مدل‌ها کمتر است.مزیت اصلی این هود فضای کمی است که در آشپزخانه اشغال می‌کند. هود توکار از نظر مکش و صدا با هود فلت و هود مورب تفاوتی ندارد.

 • هودهای شومینه‌ای

  راهنمای خرید هود آشپزخانه

از آن‌جایی که در هود آشپزخانه فلت یا شومینه‌ای، صفحه مکش هود کاملا روی اجاق گاز قرار می‌گیرد، مکش این هود بسیار مناسب است. این نوع هود بر روی دیوار نصب می‌شود و ویژگی‌های هود زیرکابینتی را دارد. از مزایای این هود قدرت مکش بیشتر شده  و طراحی جدید آن است.

چند نکته مهم در خرید هود آشپزخانه

هودهایی که خروجی هوا دارند برای برای جمع آوری روغن و دود، از فیلتر آلومینیومی استفاده می‌کنند. اگر از این هودها دارید هر ماه بسته به میزان استفاده، فیلتر هود را در ظرفشویی بشویید. در صورتی که از هودهایی استفاده می‌کنید که خروجی هوا ندارند، باید بدانید که این هودها از فیلتر زغالی برای جمع آوری هوا استفاده می کنند که قابل شستشو نیستند و باید هر چند ماه یک بار با فیلتر جدید جایگزین شوند. بعضی از هودها نمایشگری دارند که در صورت نیاز به تعویض فیلتر به شما هشدار خواهند داد.وقتی می‌خواهید میزان صدای هود را اندازه بگیرید باید آن را در دور اول، یا دوم بسنجید، زیرا مکش دورهای بالاتر بسیار بالا است و طبیعی است که صدای بیشتری خواهند داشت.بعضی از هودها دارای سنسور حساس به بو و دود هستند و در نتیجه با ایجاد بو و دود خودبه‌خود روشن می‌شوند.برای آشنایی بیشتر با موارد مهم در تغییر دکوراسیون آشپزخانه این مطلب را بخوانید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to نوشته‌ها

Call Now