برای خرید شیرآلات به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

برای بررسی هر نوع شیرآلات اعم از شیرآلات حمام ، توالت ، روشویی و یا آشپزخانه باید به تمام خصوصیت ها توجه کرد. از کیفیت رنگ تا نوع و جنس کارتریج از لحاظ فنی ، نوع مکانزیم و زیبایی ظاهری ، همه و همه عواملی هستند که در انتخاب بین چند مورد دلخواه موثرند. ضمن اینکه قابلیت ها و کاربرد محصول را نیز نباید از یاد ببرید. ابتدا نیازهای خود را تعیین کرده و به بررسی مشخصات و برند ها بپردازید.

شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات تک دستگیره ای بخریم یا دو دستگیره ای ؟ شلنگدار یا چشمی دار ؟

همه انواع شیرآلات در گذشته از دو دستگیره برای ورودی ها و کنترل جداگانه آب سرد و گرم استفاده میکردند. به این دسته شیرآلات مخلوط نیز گفته می شد که البته دیگر از دور خارج شده و کمتر استفاده می شود. مزیت این محصولات تنظیم دقیق شدت و میزان دمای آب است. اما شیرآلات اهرمی به واسطه راحت تر کردن استفاده ، آسان تر بودن طریقه نصب ، کمتر بودن میزان آسیب و احتمال خرابی و زیبایی بیشتر ، به مرور زمان جای خود را در بازار پیدا کرده و مورد استقبال خریداران قرار گرفته اند.

شیرآلات روشویی

شیرآلات هوشمند محصولاتی با تکنولوژی بالا ، مجهز به امکانات مختلف و البته گران تر از شیرآلات معمولی هستند. دو دسته مختلف لمسی و چشمی وجود دارد که در شیرآلات لمسی نیاز به لمس بخشی از شیر برای جاری شدن ، قطع آبرسانی و تنظیم فشار و خروجی آب هست. اما در شیرآلات چشمی نیاز به هیچ تماسی نیست. به همین واسطه این دسته از کالاها در مکان هایی که تردد و استفاده بالایی داشتند بیشتر استفاده می شد اما با بالا رفتن اهمیت بهداشت و شست شو اکنون استفاده خانگی این محصولات بیشتر از قبل شده است. چراکه بدون دخالت دست و بصورت اتوماتیک آب را جاری کرده و در کنار بهداشتی بودن ، زیبایی ظاهری بسیار خوبی دارد. همچنین محصولات هوشمند به واسطه قطع و وصل هوشمند و اتومات آب در مصرف آب صرفه جویی می کند که با وضعیت بحرانی آب نکته بسیار حائز اهمیتی است. محصولات هوشمند بلندا و کی دبلیو سی از ارزش خرید بالایی برخوردارند.

بهترین شیرآلات چشمی

اگر سینکی با دو یا سه لگن دارید و یا راحتی آبکشی برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است ، شیرآلات شلنگدار انتخابی مناسب برای شماست. این دسته از محصولات به واسطه پیسوار داخلی و آبفشان متحرک ، دامنه آبکشی بالایی را فراهم می کنند و شستن سینک ، ظروف و قابلمه های بزرگ را راحت تر می کند. اهمیت کیفیت قطعات و کیفیت ساخت در این دسته از محصولات بسیار بالاست چرا که قطعه متحرک داشته و در صورت ضعف در کیفیت احتمال اختلال در آبکشی و غیره وجود دارد. محصولات شلنگدار شودر و کی دبلیو سی و راسان کیفیت و دوام خوبی دارند که تنوع kwc بیشتر و به لحاظ قیمت راسان مقرون به صرفه تر است.

خرید انواع شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات ایستاده بخریم یا دیواری؟ با چند سوراخ نصب ؟

محصولات دیواری در گذشته و به واسطه نوع سیستم آبرسانی و راحتی نصب ، استقبال خوبی داشت اما با از دور خارج شدن محصولات مخلوط و فلکه ای این دسته از کالا نیز کمتر استفاده شد. اما همچنان و در بعضی از طراحی ها نمونه های جدیدترشان بکار می روند. به طور کلی این محصولات مشکلاتی مانند سختی تعویض شیر ، امکان نم دادن و خراب کردن دیوار را دارا اند. اما تمیز کردن سینک بکار رفته در آشپزخانه به واسطه عدم وجود شیر بر روی آن آسان تر خواهد بود.

خرید شیرآلات دیواری

محصولات ایستاده اهرمی با یک سوراخ نصب می شوند. یعنی هر دو پیسوار از یک سوراخ تعبیه شده رد شده و به کارتریج مخلوط متصل می شود. اما در بعضی محصولات که مکانیزم متفاوتی دارد ، مدلی قدیمیست و یا دسته از بدنه شیر جداست نیاز به دوسوراخ و بیشتر است ، یکی برای خود شیر و مابقی برای دسته کنترل جریان آب. مزیت محصولات دو دسته تنظیم دقیق شدت و میزان دمای آب است.

انواع نصب شیرآلات

وقتی میگوییم ارتفاع شیر ، یعنی دقیقا از کجا تا کجا ؟

برای نصب شیرآلات باید دو ارتفاع را در نظر داشته باشید : ارتفاع بیرونی یا کلی و ارتفاع داخلی یا آبریز. از پایین ترین نقطه پایه شیر تا بالا ترین نقطه در دسته و یا علم ارتفاع بیرونیست که برای نصب بسیار مهم است. چرا که اگر ارتفاع کابینت یا مانعی بر بالای محل نصب تا محل نصب کمتر از آن باشد امکان نصب وجود نخواهد داشت. همچنین در نظر گرفتن ارتفاع کف تا محل خروجی آب به شما کمک میکند تا در دراز مدت و برای شست شو و آبکشی دچار مشکل نشوید.

شیرآلات اهرمی دستشویی

شیرآلات آشپزخانه با چه پوششی بخریم ؟

با پیشرفت تکنولوژی و علم شیمی انواع مختلفی از پوشش ها برای شیرآلات عرضه شده. اما رایج ترین نوع پوشش آبکاریست. آبکاری فرایندی صنعتی برای ایجاد لایه ای محافط بر روی بدنه برنجی است تا ضمن محافظت از بدنه محصول ، زیبایی ظاهری مناسبی نیز ایجاد کند. عمدتا رنگ هایی که در آبکاری استفاده می شوند کروم ، طلایی ، استیل و رز گلد هستند.

شیرآلات آشپزخانه لمسیاما پوشش های جدید نیز به بازار عرضه شدند که مزایایی چون لک شدن کمتر ، آب گریزی و امکان رنگ بندی متنوع را دارا هستند. آبکاری پودری الکترو استاتیک که با استفاده از آپوکسی انجام می شود کیفیتی بسیار عالی دارد اما به نسبت قیمتی بالاتر دارد. پوشش PVD نیز مقاومتی بالا دارد اما تنوع کمتری داشته و در بازار کمتر وجود دارد.

انواع رنگ های شیرآلات

شیر قابلمه پرکن چیست و به چه دردی میخورد ؟

شیر روگازی با استفاده از دو بازو متحرک با دامنه حرکتی ای بالا در بالای اجاق و به صورت دیواری نصب می شود ، در زمان استفاده باز شده و بالای قابلمه مورد نظر قرار میگیرد و پس از آن در کناره دیوار جای میگیرد. کاربرد این دسته عموما در آشپزخانه های بزرگ و برای آشپزی حرفه است. چراکه نیاز به پرکردن و اضافه کردن آب به قابلمه توسط شیر سینک را بدون جابجایی قابلمه بر طرف میکند. در چیدمان های مدرن خانگی نیز به عنوان محصولی لاکچری استفاده می شود.

شیرآلات روگازی